MERIDIÁNOVÁ MASÁŽ dle W.Penzela

(akupunkturní masáž – APM)

William Penzel vytvořil v 50 – 60 letech minulého století technologii speciální masáže, kterou nazval akupunkt – masáž dle W. Penzela (ve zkratce APM). Tato technika má své kořeny v tradiční čínské medicíně, ze které Penzel převzal hlavně učení o energii. Penzlova metoda se snaží využít k práci všech základních pravidel čínské medicíny, ale nejdůležitější je komplexní přístup. Vycházel z předpokladu, že různá onemocnění, bolesti a únava jsou důsledky poruch v toku energie v energetických drahách – meridiánech. Cílem této masáže je odstranění překážek v toku energie a obnovit rovnováhu v těle.

Masáž se provádí speciální tyčinkou, kterou se pracuje v průběhu meridiánu ve směru toku energie. Modelově si to můžeme představit jako pročišťování kanálu, abychom zajistili co nejlepší průtok.

Přesuny energií mohou vyvolat různé reakce, které vnímáme jako „odpověď těla“. Mohou se objevit krátkodobé bolesti hlavy, třesavka, mírně zvýšená teplota, lehká nevolnost, často i nucení na močení. Jedná se však o přirozenou reakci organismu, jakýsi generální úklid v těle, nejsou to nežádoucí účinky nebo chyby v provedení masáže. Obtíže nejčastěji do 48hodin odezní.

Poruchy toku energie mohou způsobovat i jizvy, které máme na těle. K trvalému efektu je nutné jizvy pravidelně denně ošetřovat speciálním krémem. Pozorujte všechny změny po masáži. Po masáži není vhodná sauna, celková koupel, jiný druh masáže. Tyto procedury působí rušivě.

Kontakt a objednání:

Lucie Kleníková
lucie@terapea.cz
+420 776028844

Klára Bubeníčková
klara@terapea.cz
+420 606611116